Wykonawca: śpiew
Jerzy Panek

Jerzy Panek urodził się 12.03.1955r. w Błażowej. Jest artystą o różnorodnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Pierwszy raz z kapelą spotyka się podczas wyjazdu do Francji (Chatillon en Bazois 25-29 września 1995r.) w ramach uczestnictwa w wystawie rękodzieła artystycznego. Jego ciekawa barwa głosu wzbudziła zainteresowanie kapeli. Nic więc dziwnego, że Stanisław Pecka, jako kierownik kapeli, zaproponował młodemu artyście stałą współpracę. Jako solista Kapeli Ludowej z Futomy debiutował w czerwcu 1996r. w Wiśnowej. Umiłowanie śpiewu wyniósł z rodzinnego domu. W okresie dzieciństwa śpiewał na majówkach, w szkole i podczas okolicznościowych uroczystości. Również w wojsku uczył się gry na gitarze.

Z zawodu jest stolarzem. Terminował w Piątkowej u mistrza Mariana Husa, po wcześniejszych naukach kołodziejstwa u swojego ojca Władysława. W roku 1975 Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie nadała mu uprawnienia czeladnicze w zawodzie stolarza, a po dwóch latach w Warszawie uzyskał uprawnienia mistrzowskie. Własną pracownię stolarską „Panart" wspólnie z żoną Marią prowadzi od 1980r. Warsztat słynie z wyposażania wnętrz w stylowe meble (stoły, krzesła, kwietniki, kredensy), renowacji starych mebli, a także wyrobów sakralnych. Przyjmuje zamówienia zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Jego wyroby należą do rękodzieła artystycznego. W swoim dorobku zawodowym posiada Złotą Odznakę Mistrza, przyznaną przez Związek Rzemiosła Polskiego, za wyszkolenie łącznie 20 uczniów.

Jerzy Panek jest człowiekiem pogodnym i życzliwym wobec świata i ludzi. Wspólnie z żoną chętnie bierze udział w pracach na rzecz rozwoju swojej wsi.